آزمایشگاه شرایط محیطی

شرح کلی آزمایشگاه

در این آزمایشگاه شبیه سازی شرایط محیطی مانند دما، رطوبت، گرد و خاک، باران و تابش نور بر روی قطعات و مجموعه ها و کل خودرو و همچنین میزان مقاومت کارکرد آن ها در برابر شرایط سخت محیطی بررسی می­شود.

تجهیزات موجود در آزمایشگاه مطابق با تکنولوژی روز دنیا می باشد. همچنین این آزمایشگاه با در اختیار داشتن کادر مجرب، خدمات مناسب وکیفی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن ارايه می­دهد.

عناوین خدمات

آزمون ­های شرایط محیطی از قبیل افزایش و كاهش دمای محیط نمونه با شیب قابل کنترل، ایجاد شرایط رطوبت در حین اعمال سیکل ­های دمایی و شوک حرارتی.

بررسی عملکرد قطعات در شرایط محیطی مختلف

شبیه سازی نور خورشید

موارد استفاده:

مقاومت اغلب قطعات خودرو باید تحت سیکل ­های شرایط محیطی مورد ارزیابی قرار گیرد. از قطعات پیچیده مانند جلو آمپر ، چراغ­ها، بخاری، جعبه های کنترل الکترونیکی، برف پاک کن، کویل و... گرفته تا قطعات ساده مانند گردگیرها، آفتاب گیرها، زبانه قفل، دستگیره ها و ...

تجهیزات آزمایشگاه

انواع محفظه آزمون شرایط جوی و سان لایت تا حجم 24 متر مکعب، از دمای 70- تا 220 درجه سانتیگراد و رطوبت 10% تا 98%  و حداكثر نرخ افزایش دماي 2/3 و کاهش دماي 5/2 درجه سانتي گراد بر دقيقه.

محفظه آزمون شرایط جوی با حجم داخلی 600 لیتر، در محدوده دمایی 70- تا 220 درجه سانتیگراد و رطوبت 10% تا 98% و حداكثر نرخ افزایش و کاهش دماي 20 درجه سانتي گراد بر دقيقه.

دستگاه شوک حرارتی دو محفظه ای به حجم داخلی 130 لیتر، از دمای 80- تا 220 درجه سانتی گراد با زمان انتقال 10 ثانیه.